Sporun Sağlığa Faydası

  1. Spor Yapmak İçin Sayısız Neden Var!

Sağlıklı yaşamanın başında hiç şüphesiz spor yapmak gelir. Pek çok insan spor yapmak ister fakat bunu başarabilenlerin sayısı azdır. Spor yapmanın yanı sıra sağlıklı beslenmek de gerekir. Kimileri sağlıklı beslense de sporu pek önemsememektedir. Oysaki spor insan sağlığı için hayati önem taşıyor. Fiziki yönden, ruhsal yönden sağlıklı olabilmek için spor şarttır. Fizyolojimiz spora anında tepki verecek, tüm vücudumuz sağlıkla işlevini sürdürecektir. Kalp sağlığından fiziki güce kadar sporun sayısız faydası vardır.

 

  1. Hayatı Iskalamayın

Vücudumuz ve doğal olarak sağlığımız için kendimize çok iyi bakmamız gerekiyor. Doğal ve sağlıklı beslenerek sağlığımıza bir katkıda bulunmuş oluyoruz evet fakat bu kadarı yeterli olmaz. Bunun yanında haftada en az 3 kez düzenli olarak spor yapmalıyız. Bu sporu tabi ki de vücudunuza ve sağlığınıza uygun bir şekilde, bir uzman yardımı alarak gerçekleştirmelisiniz. Aşırı spor yapmak da elbette doğru değildir. Fakat doğru ve düzenli yapılan spor; hayatınızı daha uzun ve sağlıklı kılacaktır. Bu yüzden siz de hayata erken veda etmemek istiyorsanız, hastalıklarla boğuşarak hayatı ıskalamak istemiyorsanız mutlaka spor yapın ve sporun sayısız faydası size eşlik etsin.

4038349006-joga-pose-gym-group-zp8-1024x1024-mm-85

  1. Yüzlerce Fayda İçin Spor Yapın!

Düzenli yaptığınız spor sayesinde öncelikle yağ yakacak, yağlarınızı kasa dönüştürecek ardından da güçlü kaslara sahip olacaksınız. Tüm bu fiziksel güçlülük öncesinde kalbinizi korumaya başlamış olacak, sporun sayısız faydası içinde en önce kalp krizi riskinizi en az seviyelere kadar düşüreceksiniz. Ardından metabolizmanızın hızlandığını fark edecek, organlarınızın işleyişinin düzene girdiğini, daha sağlıklı bir hayat sürdüğünüzü hissedeceksiniz. Sporun ardından süregelen kronik ağrılarınız hafifleyecek, spora düzenli bir şekilde devam ettiğiniz takdirde ağrılarınız son bulacaktır.

Pilates class outdoors

Sporla birlikte kalp ve damar dolaşımınız gelişecek ve yüksek tansiyon riskiniz düşecektir. Spor yapmak; kandaki yoğunlaşmayı ve pıhtılaşmayı azaltır. Akciğerlerinize daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Baş ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar. Ayrıca spor, sıcaklara karşı olan tahammülünüzü de artırır. Stresten korur ve kurtarır. Şeker vs. tüm kötü hastalıklardan korur, kanser riskini düşürür. Tüm sağlık problemlerinden kurtulur, hastalıklardan korunmuş olur ve spor sayesinde mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayata sahip olursunuz…

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...