Otomobil Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

OTOMOBİL KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Araç Kiralayarak Hızlı Ulaşın

Araç kiralama son zamanlarda çok gündeme gelen bir durumdur. İnsanlar artık araba satın almak yerine gezmek ya da bir işini görmek için araç kiralama şirketleri ile anlaşma sağlamaktadır. Bu şekilde hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Ülkemizde çok yeni yeni yayılmaya başlıyor. Yurt dışında araç kiralamak çok aktif bir durum. Bu sayede istediğiniz şekilde araç kullanma keyfini yaşamaktasınız. Peki, otomobil kiralarken nelere dikkat etmeniz gerekir. Bunları kısa bir araştırma ile sorgulamanız gerekmektedir. Artıları eksileri ile ufak bir araştırma ile çok rahat bir şekilde istediğiniz aracı istediğiniz gün kiralayabilirsiniz.

arac-kiralirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir89766115

İyi Bir Araştırma Yapın

Araç kiralama yapmadan önce kiralayacağınız firmayı iyi araştırın. Tek bir firmaya bağımlı kalmayın indirimleri ve fırsatları mutlaka gözden geçirin. Farklı firmalardan fiyat almanız sizin avantaj sağlamanıza yarayacaktır. Kiralamaya giderken aklınızda ne kadar soru varsa mutlaka cevabını alarak oradan ayrılın. Aracı kiralarken mutlaka küçük olan araçları tercih edin. İnternetten araç kiralarken küçük araçları seçerseniz eğer firmanın elinde olmayan bir araç ise firma size bir üst modelini arada bir fark almadan verebilir. Bu yüzden küçük araçlar tercih edin. Aracın depo dolum oranını kontrol edin. Tam dolu bir şekilde aracı teslim alıyorsanız dolu bir şekilde teslim etmeniz gerekir. Almış olduğunuz akaryakıt ücretinden fazla dolum yapmışsanız gerisi size para olarak iade edilmez. Benzin göstergesi nerede ise o şekilde doldurup geri teslim edin.

kiralik-arac-24461321

Sigortası Var Mı?

Araç kiralamada en önemli ve en çok dikkat etmeniz gereken unsur iste sigortasının olup olmadığı ve kaskosunun gününü doldurmamış olmasıdır. Araca herhangi gibi bir şey olduğunda ya da araç çalındığında başınıza bela olmasın. Kaza sigortasının karşılanması için aracı kullanan kişinin içkili olmaması ve herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerekmektedir. Aksi halde sigorta ve kasko bunun ücretini ödemez. Yapmış olduğunuz sözleşmede aklınıza yatmayan bir şey var ise sakın imzalamayın. Kiralarken aracın içerisine kaç kişi binecek ise eğer o kişi sayısında koltuk olmasına dikkat edin. Herhangi bir çevirmede aracınız bağlanırsa sigorta kapsamına girmemektedir.

No votes yet.
Please wait...