Kiraladığınız Araba Çalınırsa Ne Yapmanız Gerekir

KİRALADIĞINIZ ARABA ÇALINIRSA NE YAPMANIZ GEREKİR

Sözleşmeyi Okuyun

Araba hırsızlığı her geçen gün daha çok artmaktadır. Bunun için çok dikkatli ve tedbirli olmanız gerekmektedir. Kendi kullanmış olduğunuz arabalar dışında bir de kiralamış olduğunuz araçlar bulunmakta. Araç kiralama yapmadan önce bütün sözleşmeleri iyice okuyup o şekilde aracı teslim alın. Çünkü bazı araçların sigortaları bitmiş olabilir. Siz bu araları kiralamış ve de kiralamış olduğunuz araç kapınızın önünden çalınmış olabilir. Bu gibi durumlar sürekli ülkemizde yaşanmaktadır. Tedbirinizi baştan almanız gerekir.

2014-corvette-stingray-gauges-1500x100059762571

En Çok Çalınan Araç Türü

Kiraladığınız araç kapınızın önünden çalınırsa hiç düşündünüz mü hangi yolları izleyeceğinizi ve de neler yapacağınızı? Çünkü kiralık araçlar günümüzde en çok çalınan araçlar. Belki birçoğunuz bunun bir örneğinizde yaşamış olabilirsiniz. Kiraladığınız araç çalındığında hemen panik yapmayın. Hangi firmadan aracı kiraladıysanız hemen firmayı arayarak haber verin. Pek çok araç kiralama şirketleri genellikle araçlarını takip etmek için araca gprs takarlar. Bu şekilde aracı bulmanız daha kolay bir hal alacaktır. Aracın çalındığına dair hemen polisi arayıp tutanak tutturmanız gerekir. Aracın ruhsatı anahtarı ve polis tutanağı ile birlikte hemen aracı kiraladığınız şirkete ulaştırmanız gerekmektedir. Polisi aramayı sakın unutmayın. Polis sizlerden aracın bilgilerini detaylı bir şekilde isteyecektir. Aracı kiraladığınız şirket ile görüşün. Çalınan aracın maliyetini kimin karşılayacağını öğrenin. Çoğu araç kiralama firmaları bu tarz çalışmalara karşı araçlarına kasko yaptırmaktadır. Araç kiralarken mutlaka araç içerisinde değilseniz anahtarı ve ruhsatı da araç içine bırakmayınız.

1428923910-11733109

Bilinen Firmaları Tercih Edin

Araç kiralarken mutlaka ismi duyulmuş ve bilinen firmalardan araç kiralayın. Çünkü büyük şirketlerin araçların sayısınca kasko yaptırmaktadır. Almış olduğunuz aracı mutlaka kalabalık yerlere park etmeye özen gösterin. Özellikle kiraladığınız aracı kapı önüne değil de daha çok park hizmeti veren yerlere bırakmanız aracın güvenliği açısından çok önemlidir. Çünkü böyle yerler çalınma ve hırsızlığa karşı araçlarınızı daha iyi korumaktadır. Kapalı otoparklar aracınızı park etmek için en güvenli alanlar arasındadır. Yanlış yere park etmeniz hırsıza davetiye çıkarmanız anlamına gelmektedir. Geceleri de insanların kalabalık olduğu mekânlar araçların en güvenilir olduğu alanlardan bir tanesidir.

%d blogcu bunu beğendi: