40 Yaş Üstü Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

40 Yaş Eşiği

Kadınların genel olarak 40 yaşından sonra vücut dengelerinin değiştiği görülmektedir. Bunun ile birlikte sağlık sorunları karşısına çıkmaktadır. Böylelikle sağlık olarak riskli bir döneme geçiş sağlamaktadır. Yaşam kalitenizi ve düzeninizi kurmak için yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir.40 yaş üstü kadınların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır.

Uzak Durmanız Gerekenler

Yüksek tansiyon obezite sigara ve alkolden olağanca uzak durmanız gerekmektedir. Hayatınızdan hareketsiz bir yaşamı tamamen çıkarmanız gerekir. Çünkü hareketsiz yaşam sizin düşmanınız. Alacağınız bazı önlemler sizin yaşam sürenizi biraz daha üst seviyeye çıkararak kaliteli bir hayat sürmenize yardımcı olacaktır. Özellikle bu yaşlardan sonra sigara tüketimini kesmeniz gerekmektedir. Çünkü kadınların rahim ağzı kanseri ve akciğer kanseri bu şekilde başlamaktadır. Bunun dışında kalp damar rahatsızlığı yemek borusu ve meme kanseri gibi riskleri de peşinden taşımaktadır. Düzenli olarak su içmek Vücudunuzdaki ödemi dışarı atmanızı sağlamaktadır. Tuz yağ ve şeker tüketimini bununla birlikte en az seviyeye düşürmeniz gerekir. Fazla kilonuz var ise bunu normal olması gereken bir sayıya düşürmeniz gerekir.

40-yas-ustunde-yapilmasi-gerekenler31028929

40 Yaş Sonrası Daha Da Dikkatli Olmalısınız

40 yaşından sonra kadınların belirli hastalıklara karşı önlem almaş gerekir. Gerekli tetkikleri yaptırmanız gerekir. Özellikle rahim ağzı ile ilgili önleminizi yapmanız gerekir. Bu dönemlerde kemik erimesi riski çoğalmaktadır. Düzenli spor, yürüyüş ve kalsiyum takviyesi ile desteklemeniz gerekir. Gıda takviyeleri kullanmanız ve gerekli vitaminleri günlük olarak kullanmanız gerekir.

Menopoz Başlangıcı

40 yaş üstü kadınlarda genel olarak menopoz çok sık rastlanmaktadır. Bu süreyi uzatmanız için kadınsal hormonlarını destekleyici gıda takviyeleri kullanabilirsiniz. Düzenli spor ve yürüyüş ile bunu düzenli hale getirebilirsiniz. Smear testi düzenli olarak yaptırılmalıdır. Belli bir süre sonra kadınlar üzerinde unutkanlık kaslarda yorgunluk ve yürüyememe şikâyetleri ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Genel olarak Alzheimer riski fazla sayıda artmaktadır. Zihninizi taze tutabileceğiniz besinler tüketin. Haftada en az 3 kere balık tüketin. Düzenli olarak bulmaca çözün. Araştırın ve Düzenli kitap okumayı alışkanlık haline getirin. Bu şekilde hafızayı daha güçlü hale getireceksiniz. Unutmayın kadınların en güzel yaşları 35 ila 55 yaş arasıdır.

%d blogcu bunu beğendi: